IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Play Station 3 Czy Xbox 360 ?
marcin_p
post Dec 27 2008, 12:57
Post #1

Użytkownik

Grupa: Użytkownicy
Użytkownik nr: 9,590

Witam. Zastanawiam się nad kupnem konsoli. Co według was jest lepsze i bardziej praktyczne? Prosze o krótki opis. Dziekuję.
Go to the top of the page

+Quote Post
El Guaje
post Dec 27 2008, 13:36
Post #2

Użytkownik

Użytkownik nr: 10,798

Odwieczny problem. Zależy jakie masz w stosunku do konsoli plany. Jeśli chcesz kupić konsolę, na której sobie pograsz ze świetną grafiką i dosyć tanio to Xbox360, natomiast jeśli chcesz kupić konsolę która ma jeszcze spore rezerwy i gry na nią mogą wyciągnąć nieprawdopodobną grafikę, jeszcze lepszą niż ta Xboxowa, jednak stanie się to w przeciągu kilkunastu miesięcy lub dłużej to wybierz PS3.

Jeśli masz duużo kasy to oczywiście najlepszym wyjściem byłby zakup obu tych konsol tongue.gif
Jednak znam polskie warunki i mało kto ma tyle $$$ żeby sobie na taki wydatek pozwolić...
Od 3 dni jestem posiadaczem Xbox'a360, miałem podobne problemy co do wyboru jak Ty. A dlaczego wybrałem Xklocka?

Po pierwsze- tańszy. Po drugie- więcej gier i jak na razie są lepsze od tych z PS3. Niby wszystko przemawia za Xboxem, a więc czemu miałem problem z wyborem?

Zalety PS3 to na pewno wyżej już wspomniane rezerwy. Twórcy gier nie do końca mogą sobie z PS3 poradzić i tak na dobrą sprawę nie wykorzystują pełnego potencjału konsoli. A oto co mądra Wikipedia mówi nam o tym problemie: 'Należy zwrócić uwagę na specyfikę tego rodzaju konstrukcji: 1 rdzeń do uniwersalnego użytku oraz 6 użytecznych, wyspecjalizowanych rdzeni, które maja bardzo ograniczony dostęp do pamięci oraz posiadają zupełnie inną architekturę niż rdzeń główny. Jest to bardzo niestandardowe rozwiązanie, które zmusza developerów do wykorzystania zupełnie innego zestawu instrukcji i różnego rodzaju sposobów do przeniesienia danych obliczonych przez pomocniczych 6 rdzeni do procesora głównego. Jest to niewiarygodnie trudne zadanie, co sprawia, iż większość twórców oprogramowania w głównej mierze wykorzystuje tylko główny rdzeń, zaś pozostałe nie są w pełni wykorzystane. Do użytku w grach pozostanie sześć rdzeni, gdyż siódmy jest dezaktywowany, by usprawnić produkcję (nawet gdy procesor opuści taśmę produkcyjną z niesprawnym jednym rdzeniem, może być użytkowany jako w pełni funkcjonalny), a ósmy zarezerwowano do obsługi systemu operacyjnego konsoli. Cały układ taktowany jest zegarem 3,2 GHz.'
Jeśli producenci gier poradzą sobie z tym problemem, będzie to konsola niewiarygodna. Jednak nie wiadomo ile to potrwa.

Moim zdaniem warto kupić Xbox'a360, a za jakiś czas, gdy te łącznie 8 rdzeni przestanie być wadą a zacznie być zaletą sprzedałbym Iksa i kupił PS3(zapewne sam tak zrobię bo to chyba najlepsze rozwiązanie), który przecież kiedyś stanieć musi.
Mam nadzieje, że Ci pomogłem, no i że wogóle to przeczytasz ^^

+Quote Post
marcin_p
post Dec 27 2008, 14:02
Post #3

Użytkownik

dzieki El Guaje, a masz xboxa w wersji pro?

+Quote Post
Kettger
post Dec 27 2008, 14:08
Post #4

Użytkownik

Użytkownik nr: 10,892

CYTAT(El Guaje @ Dec 27 2008, 13:40) *
natomiast jeśli chcesz kupić konsolę która ma jeszcze spore rezerwy i gry na nią mogą wyciągnąć nieprawdopodobną grafikę, jeszcze lepszą niż ta Xboxowa, jednak stanie się to w przeciągu kilkunastu miesięcy lub dłużej to wybierz PS3.

Nie zgadzam się. PS3 o ile mi wiadomo wykorzystuje tylko biblioteki DirectX9 , więc co mu po ośmiu rdzeniach? ;]

+Quote Post
wanted92
post Dec 27 2008, 22:09
Post #5

Użytkownik

Użytkownik nr: 11,926

PREZES_KSG

Jedyne co mogę zrobić to potwierdzić to co powiedział El Guaje.

Zdecydowanie xbox wink.gif ja mam w wersji elite (była promocja) i jestem bardzo zadowolony.

Wspaniała grafika ,nie wygórowana cena, dużo tytułów ,dobre czucie pada (przynajmniej u mnie).
Wszystko sprawia ,że dobra gra wciągnie Cię na długie godziny.

pozdro

+Quote Post
El Guaje
post Dec 27 2008, 22:34
Post #6

Użytkownik

CYTAT(KTR @ Dec 27 2008, 14:12) *
Nie zgadzam się. PS3 o ile mi wiadomo wykorzystuje tylko biblioteki DirectX9, więc co mu po ośmiu rdzeniach? ;]

Oczywiście, że masz rację twierdząc, że DirectX9 to jakby nie było 'trochę za mało'- ba, też się z tym zgadzam. Właśnie między innymi dlatego wybrałem Xbox'a360, bo wydaje mi się, że te osiem rdzeni Sony dało raczej dla szpanu niż dla pożytku, żeby 13 latki miały podjarę i namówiły starszych na zakup tejże konsoli... Możesz mieć własne zdanie, ale jeśli przeczytałeś drogi Kettgerze dalszy ciąg (zwłaszcza cytat z Wiki), to powinieneś zauważyć, że sami developerzy gier jak i Sony mówią, że te osiem rdzeni może dać wiele możliwości jeśli chodzi głównie o graficzny aspekt i płynność grania, jednak nie do końca wiadomo jeszcze jak te osiem rdzeni ugryźć i tu się zaczynają schody...
Btw Kettger masz którąś z powyższych konsol? Z ciekawości pytam ^^

Edit: Tutaj zarzucają bardzo szczegółowymi argumentami, które częściowo obalają hipotezę (także moją) o tym, jakoby brak DX10 był jakąś szczególną wadą: http://arab.jogger.pl/2007/05/10/dlaczego-wybralem-ps3/ . Miłej lektury.

Ten post został edytowany przez El Guaje: Dec 27 2008, 22:43

+Quote Post
Kettger
post Dec 28 2008, 18:38
Post #7

Użytkownik

Mam X'a... ;] Ale to nie ma nic do rzeczy. tongue.gif

CYTAT
to powinieneś zauważyć, że sami developerzy gier jak i Sony mówią, że te osiem rdzeni może dać wiele możliwości jeśli chodzi głównie o graficzny aspekt i płynność grania

Czy te 8 rdzeni wygeneruje wyższe shadery, niż 3.0 ? Jeśli tak, to nie mam pytań. ;]

+Quote Post
marcin_p
post Dec 28 2008, 20:07
Post #8

Użytkownik

CYTAT(El Guaje @ Dec 27 2008, 13:40) *
Odwieczny problem. Zależy jakie masz w stosunku do konsoli plany. Jeśli chcesz kupić konsolę, na której sobie pograsz ze świetną grafiką i dosyć tanio to Xbox360, natomiast jeśli chcesz kupić konsolę która ma jeszcze spore rezerwy i gry na nią mogą wyciągnąć nieprawdopodobną grafikę, jeszcze lepszą niż ta Xboxowa, jednak stanie się to w przeciągu kilkunastu miesięcy lub dłużej to wybierz PS3.

Jeśli masz duużo kasy to oczywiście najlepszym wyjściem byłby zakup obu tych konsol tongue.gif
Jednak znam polskie warunki i mało kto ma tyle $$$ żeby sobie na taki wydatek pozwolić...
Od 3 dni jestem posiadaczem Xbox'a360, miałem podobne problemy co do wyboru jak Ty. A dlaczego wybrałem Xklocka?

Po pierwsze- tańszy. Po drugie- więcej gier i jak na razie są lepsze od tych z PS3. Niby wszystko przemawia za Xboxem, a więc czemu miałem problem z wyborem?

Zalety PS3 to na pewno wyżej już wspomniane rezerwy. Twórcy gier nie do końca mogą sobie z PS3 poradzić i tak na dobrą sprawę nie wykorzystują pełnego potencjału konsoli. A oto co mądra Wikipedia mówi nam o tym problemie: 'Należy zwrócić uwagę na specyfikę tego rodzaju konstrukcji: 1 rdzeń do uniwersalnego użytku oraz 6 użytecznych, wyspecjalizowanych rdzeni, które maja bardzo ograniczony dostęp do pamięci oraz posiadają zupełnie inną architekturę niż rdzeń główny. Jest to bardzo niestandardowe rozwiązanie, które zmusza developerów do wykorzystania zupełnie innego zestawu instrukcji i różnego rodzaju sposobów do przeniesienia danych obliczonych przez pomocniczych 6 rdzeni do procesora głównego. Jest to niewiarygodnie trudne zadanie, co sprawia, iż większość twórców oprogramowania w głównej mierze wykorzystuje tylko główny rdzeń, zaś pozostałe nie są w pełni wykorzystane. Do użytku w grach pozostanie sześć rdzeni, gdyż siódmy jest dezaktywowany, by usprawnić produkcję (nawet gdy procesor opuści taśmę produkcyjną z niesprawnym jednym rdzeniem, może być użytkowany jako w pełni funkcjonalny), a ósmy zarezerwowano do obsługi systemu operacyjnego konsoli. Cały układ taktowany jest zegarem 3,2 GHz.'
Jeśli producenci gier poradzą sobie z tym problemem, będzie to konsola niewiarygodna. Jednak nie wiadomo ile to potrwa.

Moim zdaniem warto kupić Xbox'a360, a za jakiś czas, gdy te łącznie 8 rdzeni przestanie być wadą a zacznie być zaletą sprzedałbym Iksa i kupił PS3(zapewne sam tak zrobię bo to chyba najlepsze rozwiązanie), który przecież kiedyś stanieć musi.
Mam nadzieje, że Ci pomogłem, no i że wogóle to przeczytasz ^^

Dzięki bardzo El Guaje, dzisiaj kupiłem na allegro Xbox'a w wersji Elite, Pozdrawiam

+Quote Post
El Guaje
post Jan 1 2009, 02:41
Post #9

Użytkownik

CYTAT(KTR @ Dec 28 2008, 18:42) *
Mam X'a... ;] Ale to nie ma nic do rzeczy. tongue.gif

Czy te 8 rdzeni wygeneruje wyższe shadery, niż 3.0 ? Jeśli tak, to nie mam pytań. ;]

To pytanie o konsolę nie miało mieć nic do rzeczy- spytałem z czystej ludzkiej ciekawości happy.gif .
A czy ja powiedziałem, że wygeneruje? Nie przypominam sobie smile.gif .

Czy wiesz jak wyglądały pierwsze gry na PS2 pod względem graficznym? Porównaj to z grami nowszymi (na tę konsolę oczywiście, z 2007 czy 2008 roku). Oraz na końcu małe pytanie. Grałeś może w God of War'a II na PS2? Porównaj sobie postęp grafiki na tej konsoli- od niezłej, po dobrą/b. dobrą... a na końcu ten właśnie rodzynek- GoW II. Wielu znawców (w tym ja laugh.gif ) mówi z czystym sumieniem że grafika podchodziła pod nextgeny- mało tego(!), biła nawet sporą część gier next-genowych względem grafiki i nie tylko (tak,nadal mówimy o PS2!). Sądzę, że sprawa będzie się miała podobnie z PS3. A jeśli nie- cóż, poczekamy na PlayStation4 i Xbox720 wink.gif .

Btw- Czy w czasach produkcji PlayStation2 ktoś wogóle MARZYŁ, że wygeneruje ona tak świetną grafikę? Jeśli tak, to też nie mam pytań wink.gif .

PREZES_KSG- nie ma za co, ale jak coś będzie z iKsem (odpukać) nie tak to nie miej pretensji do mnie że Ci pomogłem wybrać tongue.gif .

Elo.

Ten post został edytowany przez El Guaje: Jan 1 2009, 02:47

+Quote Post
Kettger
post Jan 1 2009, 03:22
Post #10

Użytkownik

CYTAT(El Guaje @ Jan 1 2009, 02:45) *
Porównaj sobie postęp grafiki na tej konsoli- od niezłej, po dobrą/b. dobrą...
Btw- Czy w czasach produkcji PlayStation2 ktoś wogóle MARZYŁ, że wygeneruje ona tak świetną grafikę? Jeśli tak, to też nie mam pytań wink.gif .

Jak nie ma już co pić, to trzeba wyciskać ostatki z pomarańczy... ;]

+Quote Post
artysta germanis...
post Jan 1 2009, 09:08
Post #11

Użytkownik

Użytkownik nr: 7,374

jak dla mnie zdecyodwanie "Plej Stejszyn". Dlaczego? Chyba nigdy nie nauczuę się tego "dzikiego" tongue.gif układu padana xbox . A joystick z PS znam na pamięc bo do tej pory tłuczę na PSX i PS2 i zbieram $ na ps3 tongue.gif. Po za tym wogle kierował bym się tym, że z "pudełkiem" sony spędziłem wiele ciekawych chwil triangle.gif square.gif circle.gif <- To są przyciski cool.gif

Ten post został edytowany przez 19(M)50: Jan 1 2009, 09:09

+Quote Post
.:KUNA:.
post Jan 1 2009, 12:54
Post #12

M.U.F.C.

Użytkownik nr: 3,145

To zależy od Ciebie jaką konsolę kupisz ;] Ja na ten przykład kupiłbym PS3, dlaczego ? Grałem kilka lat na PS2 i jestem przyzwyczajony do konsolki od Soniaka wink.gif Jak nigdy nie grałeś na konsoli to nie ma większego znaczenia, xbox chyba jest tańszy ;] Zobacz także na tytuły gier jakie wychodzą na dane konsolki i dokonaj wyboru.
Pozdrawiam KUNA

+Quote Post
artysta germanis...
post Jan 1 2009, 12:57
Post #13

Użytkownik

Użytkownik nr: 7,374

CYTAT(.:KUNA:. @ Jan 1 2009, 12:58) *
To zależy od Ciebie jaką konsolę kupisz ;] Ja na ten przykład kupiłbym PS3, dlaczego ? Grałem kilka lat na PS2 i jestem przyzwyczajony do konsolki od Soniaka wink.gif Jak nigdy nie grałeś na konsoli to nie ma większego znaczenia, xbox chyba jest tańszy ;] Zobacz także na tytuły gier jakie wychodzą na dane konsolki i dokonaj wyboru.
Pozdrawiam KUNA

z tego co się orjentuję to chyba wszystkie nowe gry wychodzą zawsze równocześnie najpierw na ps3 i xboxa360 a potem na kompa (a czasami wogóle niektóre na kompa niewychodzą np. NBA LIVE 09 - zawiodłem się na EA, że nie wypuścili na kompa kosza w tym roku)

+Quote Post
El Guaje
post Jan 2 2009, 10:43
Post #14

Użytkownik

CYTAT(KTR @ Jan 1 2009, 03:26) *
Jak nie ma już co pić, to trzeba wyciskać ostatki z pomarańczy... ;]

Widze że lubisz się ze mną nie zgadzać tongue.gif To chyba po tym spięciu w jednym z tematów... wink.gif
Ostatkami z pomarańczy nazwałbym raczej to, czego dokonano w przypadku PS2 sleep.gif Skoro na grze która teoretycznie ma słabe możliwości (PS2 ma chyba około 8 lat, to mówi samo za siebie) wyciągnięto grafikę next-gen (i dla mnie to są właśnie 'ostatki pomarańczy'), to śmiem sądzić, że na PS3 ta grafika będzie świetna. Fakt, mogło to zabrzmieć dość dziwnie, ale taka jest prawda. Z konsolami często tak bywa, że po jakimś czasie od wyjścia na rynek wyciągają lepszą grafikę, niż zakładano początkowo (akurat w przypadku PS2 ta różnica była baardzo duża). Może pecetowcy nie są do tego przyzwyczajeni, bo co roku wwalają kolejne kwoty w karty graficzne etc. a nic z tego wielkiego nie wynika. A czemu kupują? Przecież twórcy gier mogliby zrobić grę pod jakąś słabą kartę graficzną z przed 3 lat i grafika byłaby na podobnym poziomie- tak, mogliby, byłaby, gdyby twórcom gier na PC się chciało, a nie robią gry na odpier*** i są zadowoleni że co roku gracze wwalają co najmniej 1000 złotych na tuning komputera. No ludzie. PS2 ma 8 lat a wyciąga grafikę na poziomie PC- przykre?...
I dlatego moim zdaniem NIE OPŁACA się ładować w kompa kolejnych baniek w nadziei, że grafika 'kiedyś się poprawi'. Lepiej kupić konsolę, nie dokupując do niej żadnych kart graficznych, a postęp grafiki jest wręcz taki sam jak na kompie.
Poza tym, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że od grania to są konsole, a nie PC.

+Quote Post
bartek-brt
post Jan 19 2009, 11:20
Post #15

Real Madryt & Legia Warszawa

Grupa: Patchmaker
Użytkownik nr: 6,406

W moim przypadku wygląda to mniej więcej tak: już myśle sobie nad konsolą, szukam, wybieram a i tak zostaje nadal przy kompach, ale....po wczorajszym dniu wszystko sie zmieniło. Gdy zobaczyłem możliwości jakie ma PS3 to mnie zamurowało. Najwiekszy problem jaki posiadałem związanym z zakupem konsoli to to że wydam na nią ok: 1800zł, pobędzie ona ze 2 lata i trzeba będzie kupić nową. Ostatnio tak czytam i czytam to takie PS3 może być na rynku nawet 6 lat. Bardziej sie opłaca wg mnie sprawić sobie konsle za te 1800zł i dokupywać gry które kosztują ok 150zł. Napewno to wyjdzie wydatek mniejszy niż kupowanie kompa co max. 2 lata za min. 1500zł. A jeżeli chodzi o wybór między Xboxem a PS3, to bardziej skłaniam się ku soniaku. Może i jest troche droższy ale jakbym kupił xboxa a potem miałbym go sprzedać i kupic PS3 (jak pisałeś El Guaje) to straciłbym mniej więcej taką sume jaką obecnie różnią się obie konsole. Słyszałem jeszcze że internet w xboxie jest płatny a w PS3 mozna podłączyć swojego liveboxa (ci co mają).

+Quote Post
Bulwion
post Feb 27 2009, 02:04
Post #16

Użytkownik

Użytkownik nr: 9,424

ja polecam Ci PC! szybki i wydajny nigdy sie nie niszczy a ps 3 i xbox drogie jak dupa wołowa.

+Quote Post
gavi
post Feb 27 2009, 08:39
Post #17

Użytkownik

Użytkownik nr: 3,827

Jak to mówi stare polskie przysłowie "Komp jest do pracy, konsola do gier".

+Quote Post
norek
post Feb 27 2009, 08:54
Post #18

twój stary

Grupa: Patchmaker
Użytkownik nr: 296

CYTAT(Bulwion @ Feb 27 2009, 02:08) *
ja polecam Ci PC! szybki i wydajny nigdy sie nie niszczy a ps 3 i xbox drogie jak dupa wołowa.

PC z parametrami które pozwolą grać w najnowsze gry na max detalach to wydatek rzędu min 1500zł. Mija niespełna rok i jeśli chcemy nadal grać na max możliwości wcześniej wspomniana maszyna musi trafić pod młotek i zostać zastąpiona nowszą. Zaraz padnie stwierdzenie że na kompie można robić dużo więcej rzeczy aniżeli konsoli- fakt, jednak mówimy tu o konkretnej czynności- GRANIU.

+Quote Post
Kettger
post Feb 28 2009, 10:44
Post #19

Użytkownik

CYTAT(norek @ Feb 27 2009, 08:58) *
PC z parametrami które pozwolą grać w najnowsze gry na max detalach to wydatek rzędu min 1500zł. Mija niespełna rok i jeśli chcemy nadal grać na max możliwości wcześniej wspomniana maszyna musi trafić pod młotek i zostać zastąpiona nowszą. Zaraz padnie stwierdzenie że na kompie można robić dużo więcej rzeczy aniżeli konsoli- fakt, jednak mówimy tu o konkretnej czynności- GRANIU.

1500 zł? Sądzę, że na maksymalne detale nawet dwukrotność tej kwoty by nie wystarczyła. Dobra karta kosztuje ponad 1000 zł, a gdzie procesor, RAM i inne rzeczy?

+Quote Post
MYSZa7
post Mar 5 2009, 22:44
Post #20

Galacticos

Użytkownik nr: 6,755

Bulwion 700 zł za Xbox-a 360 czy 1300 zł za PS3 to aż tak drogo? Sram na PC,same RPG,MMO czy strategie ile można w to grać?
Ja mam i X-a i PS3 i polecam PS3 smile.gif

Ten post został edytowany przez MYSZa7: Mar 5 2009, 22:45

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 17th January 2018 - 23:15